Примусове відчуження або вилучення майна в умовах воєнного стану: як отримати компенсацію.


Коли в Україні введено воєнний стан, держава має право забрати майно у громадян примусово. Це може обмежити їх права, зокрема право власності. Міністерство юстиції пояснює, що є законні способи, якими власники можуть отримати відшкодування за такі випадки.
Що таке примусове відчуження і вилучення майна
Зазвичай право власності нерухомості є недоторканним, але під час воєнного стану держава може забрати майно у власників за умови повернення його вартості і лише з суспільно-необхідних мотивів.
Український закон визначає дії держави стосовно майна в умовах воєнного стану.
Хто має право примусово відчужувати майно
Рішення про вилучення майна приймається військовим командуванням разом з місцевими органами влади. В зоні бойових дій таке рішення може бути ухвалене без згоди власників. Акт про відчуження майна повинен бути підписаний власником або його представником.
Як отримати компенсацію
Гроші за примусово вилучене майно сплачуються з державного бюджету. Для отримання компенсації колишні власники повинні подати заяву та необхідні документи до відповідного центру. У разі, якщо майно збережено, власник може звернутися до суду, щоб вимагати його повернення, відшкодовуючи збитки від держави.
Під час введення воєнного стану в Україні держава може примусово вилучити майно у громадян за суспільно-необхідними мотивами, проте власники мають законні можливості отримати відшкодування за втрачене майно.Читайте також
- Несподіване рішення Кабміну та перемовини з РФ — ефір Ранок.LIVE
- РФ завдала комбінованого удару по Івано-Франківську — наслідки
- Дрони вдарили по Ростовській області Росії — що вразили
- Ворог атакував Харків — у місті пожежі та руйнування
- Смерть від поранень після звільнення із ЗСУ — чи будуть виплати
- Хитрий план Трампа і Зеленського — треба "придушити" логістику РФ