Нове дослідження показало, як соцмережі руйнують психіку підлітків.
12.06.2025
3152

Журналіст
Шосталь Олександр
12.06.2025
3152

Останнє дослідження показало, що збільшення часу, проведеного в соцмережах, серед підлітків може призвести до депресивних симптомів у майбутньому. Вчені радять батькам обмежувати час, який діти проводять в інтернеті, а також створити сімейний медіаплан для контролю цього процесу.
«Соціальні мережі справді є фактором ризику розвитку депресії в майбутньому або погіршення симптомів депресії», - підкреслив Джейсон Нагата, головний дослідник.Дослідження також показало, що заборона використання соцмереж для дітей до 13 років майже не ефективна, оскільки багато з них вже користуються популярними платформами. Тому важливо встановлювати обмеження саме на час використання гаджетів, щоб підтримувати психічне здоров'я дітей.
Рекомендації для батьків
Щоб зменшити ризик розвитку депресії у дітей, вчені рекомендують створити сімейний план щодо використання соцмереж та обмежувати зони і часи використання гаджетів. Також важливо контролювати взаємодію з іншими користувачами мережі, щоб уникнути негативних наслідків кібербулінгу. Дослідження підтвердило, що активне використання соцмереж серед дітей може мати вплив на їхнє психічне здоров'я у майбутньому, тому важливо вживати заходи для профілактики депресивних симптомів, зокрема, обмежувати час, проведений в онлайні та уважно ставитися до інтернет-взаємодії. Підлітки, які проводять багато часу в соцмережах, можуть зіткнутися з депресивними симптомами у майбутньому. Важливо батькам створити медіаплан для контролю часу, проведеного дітьми в інтернеті, та уважно стежити за їхньою активністю в соціальних мережах.Читайте також
- В Укргідрометцентрі попередили про дощі та грози завтра
- Доступні у липні — 10 важливих пільг для військовослужбовців
- Німеччина виплатить допомогу особам з інвалідністю — деталі
- Одещина на четвертому місці за народжуваністю та смертністю
- Одеса у п'ятірці за якістю життя в Україні — деталі рейтингу
- Щомісячна доплата вчителям 1300 грн — чому отримали не всі