Чому звільненим із полону не можна одразу бачитися з ріднею? Роз'яснення психологині.


Рідні люди, які перебували в полоні, мріють якнайшвидше зустрітися з рідними, але експерти радять утриматися від негайних зустрічей. Психолог ЗСУ Олена Сек пояснила, що важливо планувати зустрічі звільнених уважно, оскільки вони можуть викликати сильні емоції, що потребують обережного підходу.
«На тлі ейфорії з'являються певні очікування, що можуть виявитись ілюзіями, а емоції часом настільки зашкалюють, що це ускладнює процес постізоляційного відновлення. На жаль, маємо випадки, коли некоректно організовані зустрічі сильно травмували обидві сторони», - підкреслила психологиня.
За словами Олени Сек, краще відкласти особисту зустріч після полону, провести короткий контакт віддалено і уникати перенавантаження емоцій та інформацією на перших етапах зустрічі. Важливо дотримуватися осторонньої допомоги та адаптації в цьому процесі.
Підсумок
Експерти радять родичам звільнених з полону утриматися від негайних зустрічей та уважно планувати процес адаптації, оскільки зустріч з визволеними може спричинити сильні емоції, які потребують правильного та обережного підходу.
Читайте також
- Доступні у липні — 10 важливих пільг для військовослужбовців
- Німеччина виплатить допомогу особам з інвалідністю — деталі
- Одещина на четвертому місці за народжуваністю та смертністю
- Одеса у п'ятірці за якістю життя в Україні — деталі рейтингу
- Щомісячна доплата вчителям 1300 грн — чому отримали не всі
- Утилізація сухої трави — який штраф загрожує палію у 2025 році